ترشی سالاد زمستانی

زمان آماده سازی
120 دقیقه
حداکثر زمان پخت
60 دقیقه
میزان دشواری
سخت
نوشته شده توسط
ارسال شده در
1 کیلو گرم
گل کلم
250 گرم
کلم سفید
300 گرم
هویج
3 عدد
فلفل دلمه ای
1 بوته
سیر
4 شاخه
کرفس
100 گرم
فلفل سبز
10 کیلو گرم
گوجه فرنگي
به مقدار لازم
نمک
به مقدار لازم
سرکه سفید
ترشی سالاد زمستانی

ترشی سالاد زمستانی یا همان سالاد فصل ، یکی از خوشمزه ترین انواع ترشی هاست و یک چاشنی عالی در کنار انواع غذاهای ایرانی محسوب می شود . برای تهیه این ترشی از سبزیجات فصل استفاده می شود و روی آن با آب گوجه پر می شود .
سایت آشپزی و شیرینی پزی آیکابان طرز تهیه ترشی سالاد زمستانی را آموزش می دهد .
برای تهیه ترشی سالاد زمستانی ، ابتدا تمامی مواد را خرد کرده ، شسته و کنار می گذاریم تا آب آن کاملا خشک شود ( اگر مواد خشک نشوند باعث خراب شدن و کپک زدن ترشی سالاد زمستانی می شود )
گوجه ها را نیز نازک پوست گرفته ( برای اینکه پوست گوجه فرنگی ها راحت گرفته شود ، یک ظرف آب جوش را آماده کرده و ته گوجه فرنگی ها را با یک چاقو تیز علامت کوچک ضربدر زده و در آب جوش می اندازیم و درب ظرف را بسته و بعد از ۲ دقیقه گوجه ها را از آب جوش خارج کرده و به راحتی پوست آن را جدا می کنیم ) و یا اینکه گوجه ها را داخل میکسر ریخته و پوره می کنیم و بعد از صافی رد می کنیم تا پوست آن جدا شود و روی حرارت می گذاریم تا بجوشد و غلظتی مانند فرنی و یا کمی از آن شل تر پیدا کند ( هر چه آب گوجه غلیظ تر شود احتمال کپک زدن ترشی بیشتر است ) و بعد از روی حرارت بر می داریم ، نمک را به آن اضافه کرده و کنار می گذاریم تا کمی از حرارت بیفتد .
حالا تمامی مواد را روی یک سفره تمیز ریخته و کاملا باهم مخلوط می کنیم .
مواد کاملا خشک و مخلوط شده را در شیشه های مورد نظر ریخته و روی مواد را با آب گوجه فرنگی پر می کنیم . سپس در پایان در هر شیشه نصف استکان سرکه سفید ریخته و درب شیشه ها را محکم می بندیم .

  1. ترشی سالا زمستانی را در یخچال و یا در جای کاملا خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید .
  2. استفاده از نمک بیشتر در ترشی سالاد زمستانی باعث ترد ماندن و دیرتر کپک زدن ترشی می شود .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*