شیرینی زبان

زمان آماده سازی
120 دقیقه
حداکثر زمان پخت
25 دقیقه
میزان دشواری
سخت
وعده غذایی
عصرانه
نوشته شده توسط
ارسال شده در
300 گرم
آرد
150 گرم
کره
1 عدد
تخم مرغ
1 قاشق سوپخوری
روغن مایع
1/4 قاشق چای خوری
جوهر لیمو
1/2 قاشق چای خوری
وانیل
1 قاشق چای خوری
نمک
1 فنجان
آب
شیرینی زبان

شیرینی زبان یکی از شیرینی های خوشمزه و پر طرفدار است که در ویترین تمامی قنادی ها موجود است و می توان آن را در منزل نیز تهیه کرد . برای تهیه شیرینی زبان می توان از خمیر آماده هزار لا استفاده کرد و یا اینکه خمیر آن را نیز در منزل تهیه کرد .
سایت آشپزی و شیرینی پزی آیکابان طرز تهیه شیرینی زبان خانگی را آموزش می دهد .
برای تهیه شیرینی زبان ابتدا باید خمیر آن را آماده کنیم . بدین منظور ابتدا آرد را در کاسه ای ریخته و وسط آن را گود می کنیم . در کاسه دیگری تخم مرغ ، جوهر لیمو ، آب و نمک را مخلوط کرده و سپس آن را به آرد اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیر یک دستی حاصل شود .
خمیر به دست آمده را به مدت ۱ ساعت کنار می گذاریم تا ور بیاید . سطح کار را آرد پاشی نموده و خمیر را با وردنه به قطر دو سانت به صورت مربع پهن کرده و سپس کره را وسط خمیر قرار داده و از چهار طرف خمیر را می کشیم تا روی کره را بپوشاند و سپس با وردنه به آرامی به خمیر ضربه می زنیم تا کره نرم شود .
بعد از آن خمیر را دوباره با وردنه به قطر یک سانت پهن کرده و آن را شش بار تا می زنیم و به مدت ۲۰ دقیقه در جای خنکی قرار می دهیم .
دوباره خمیر را به قطر یک سانت باز کرده و بر عکس دفعه قبل ، از طول خمیر را شش بار تا زده و به مدت ۲۰ دقیقه در جای خنک قرار دهید . این کار را باید ۶ بار تکرار کرده و ۶ بر خمیر را تا بزنید .
در پایان خمیر به دست آمده را به صورت مربع باز کرده و با قالب مخصوص شیرینی زبان ، قالب می زنیم و سپس با نوک یک چاقوی تیز وسط خمیر را از طول برشی دو سانتی زده و سطح آن را با ترکیب شربت کارامل و تخم مرغ ( شکر را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری و یا سماور ذوب کرده و بعد به آن تخم مرغ را اضافه می کنیم ) پوشانده و در صورت تمایل روی آن کمی کنجد ریخته و در سینی فر می چینیم . شیرینی زبان را در طبقه وسط فر به مدت ۲۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهمی تا شیرینی ها پخته و پف کنند .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*