کیک موزی یخچالی

زمان آماده سازی
30 دقیقه
میزان دشواری
آسان
مناسب برای
8 نفر
وعده غذایی
دسر
نوشته شده توسط
ارسال شده در
2 بسته
بیسکوئیت پتی بور
2 1/2 پیمانه
شیر
3 قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت
2 قاشق غذا خوری
پودر کاکائو
1/2 لیوان
شکر
30 گرم
کره
1/2 قاشق چای خوری
وانیل
2 عدد
موز
کیک موزی یخچالی

کیک موزی یخچالی ، یکی از ساده ترین دسرها است که بسیار خوشمزه بوده و طرز تهیه آن نیز بسیار راحت است . کیک موزی یخچالی را می توانید در مدت زمان کوتاهی تهیه کنید .
سایت آشپزی و شیرینی پزی آیکابان طرز تهیه کیک موزی یخچالی را آموزش می دهد .
برای تهیه کیک موزی یخچالی ، ابتدا کرم آن را آماده می کنیم . شیر ، نشاسته ذرت و پودر کاکائو را باهم ترکیب کرده و بعد از صافی رد می کنیم تا یکدست شده و به هنگام پخت گلوله گلوله نشود . سپس شکر را به آن اضافه کرده و روی حرارت قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا به غلظت فرنی برسد . حالا کره را اضافه کرده و هم می زنیم تا کره نیز در کرم باز شود . سپس از روی حرارت برداشته و وانیل را اضافه می کنیم .
روی سطح کار فویل و یا سلفون کشیده و بیسکوئیت ها را به صورت سه ردیف پنج تایی قرار می دهیم . حالا کرم را روی بیسکویت ها ریخته و با کاردک و یا پشت قاشق صاف می کنیم تا سطح بیسکوئیت ها را بپوشاند . فقط دقت کنید که کرم حتما گرم باشد تا به خورد بسکوئیت ها برود . دوباره یک ردیف بیسکوئیت را چیده و کرم را روی بیسکوئیت ها می ریزیم . حالا در قسمت وسط موزها را به صورت درسته قرار داده و ردیف های کناری بیسکوئیت ها را چیده و کرم را روی موزها و بیسکوئیت ها ریخته و بعد کیک موزی یخچالی ر از دو طرف به وسیله فویل جمع می کنیم تا به صورت مثلثی و هرمی شکل در آید . کیک را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا کاملا کرم به خورد بیسکوئیت ها برود و دسر خودش را بگیرد .
سپس کیک موزی یخچالی را از فویل جدا کرده و در ظرف مورد نظر قرار می دهیم . برای روی کیک هم از گاناش استفاده شده که دستور آن در اینجا آمده است .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*