تاثیر عسل بر قلب

آیا برای بیماران قلبی مصرف عسل مفید است ؟
در سایت آیکابان به تاثیر عسل بر قلب می پردازیم .
عسل به دلیل داشتن گلوکز که به آسانی قابل تجزیه و انرژی زاست ، تاثیر مهمی روی عضلات قلب در انواع بیماری های قلب دارد .
عسل ، دارای آنزیم هایی است که قادر به تجزیه و انحلال چربی بوده و مصرف عسل طبیعی علاوه بر انرژی فراوان برای تحریک و تقویت قلب ، چربی های داخل قلب و عروق را نیز از بین می برد و به این وسیله باعث گشاد شدن عروق و تنظیم فشار خون می شود و با چنین اثراتی طبعا از خطر بروز سکته ی قلبی می کاهد .
وقتی سرعت جریان خون در قلب و عروق زیاد شود ، مقدار هموگلوبین خون افزایش می یابد و این افزایش باعث جذب اکسیژن بیشتر در شش ها و در نهایت شادابی بیشتر به علت اکسیژن رسانی بیشتر به سلول های بدن و دفع کارامدتر مواد زاید آنها می شود .
مصرف عسل طبیعی در بیماران قلبی باعث تقویت عضلات قلب و تشدید فعالیت آنها می شود . عسل طبیعی به تسریع عمل خون رسانی از قلب به اعضا و جوارح کمک می کند .
بنا به گفته ی پروفسور گولومب اگر بیماران قلبی به مدت دو ماه ، روزانه ۵۰ الی ۱۴۰ گرم عسل مصرف نمایند ، بیماری آنها بهبود خواهد یافت و ترکیبات خونشان به حالت عادی برگشته و مقدار هموگلوبین خون افزایش یافته و ضربان قلب متعادل می گردد .
دکتر ج-ن. توماس در مقاله ای در نشریه “Locet” می گوید : ” در موارد ضعف قلب مشاهده شده است که عسل می تواند تاثیر زیادی در بازگرداندن فعالیت قلب و زنده نگه داشتن بیماران داشته باشد ” .
قلب نوعی عضله است و مانند تمام عضلات دیگر به وسیله عسل برانگیخته شده و انرژی مورد نیاز عضله خسته شده اش را تأمین می کند .
عسل به کمک دیاستازهایش چربی های اطراف قلب را آب می کند . به همین دلیل مصرف آن به سالخوردگان و بیماران قلبی توصیه می شود . در طب معاصر نیز خوردن عسل برای مبتلایان به آنژین قلبی و نارسایی های قلب توصیه شده است .
عسل با آزمایشات مکرر برای بیماران مبتلا به آنژین دوپواترین با تزریق ۱۰ میلی گرم در روز باعث تقویت قلب پس از یک عمل جراحی سخت موثر بوده است .
لئونارد دانشمند آلمانی به بیماران قلبی که از بی خوابی رنج می برند یک لیوان شربت عسل ولرم (عسل محلول در آب ولرم) را پیش از خوابیدن شب و شب هنگام توصیه می کند .

 

 

 

منبع : سایت عسلکده

 

دسته بندی ها: دانستنی های عسل

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*