هفت نکته طلایی برای زیبا شدن با عسل طبیعی

هفت نکته طلایی برای زیبا شدن با عسل طبیعی در سایت آیکابان :

عسل یک محصول فوق العاده در زیبایی است چرا که شامل آنزیم ها ، ویتامین ها و موادمعدنی زیادی است . برای تهیه محصولات زیبایی ابتدا مطمئن شوید عسل خریداری شده تان صد در صد خالص باشد .

 

۱-  ماسک عسل طبیعی :
عسل طبیعی و خالص را روی صورت تان بمالید و اجازه دهید که مدتی روی پوست باشد تا زمانی که خشک گردد . تقریبا پانزده دقیقه برای خشک شدن عسل بر روی پوستتان کافی است . وقتی که خشک شد صورتتان را با آب گرم بشویید .

 

۲-  پوستی روشن با حمام عسل طبیعی :
برای رطوبت ، نرمی و داشتن پوستی روشن ، در حمام بعدی تان از یک شیشه عسل طبیعی استفاده کنید.  عسل را به پوستتان بمالید و برای مطمئن شدن از خشک شدن عسل برروی پوست از دست تان کمک بگیرید ، در این حالت با اینکه عسل پوست شما را چسبناک کرده است اما به نرمی و راحتی دست شما روی پوست تان حرکت می کند . سپس بدنتان را با آب بشویید . نتیجه این کار گردش خون عالی ، زیبایی و روشنی پوست خواهد بود .

 

۳-  وان عسل :
برای خوش بویی و نرمی پوست تان ، ۱/۴ تا ۱/۲ فنجان عسل طبیعی به آب وان اضافه کنید .

 

۴-  ماساژ صورت با عسل :
یک قاشق چای خوری عسل به همراه کمی پودر بادام را در کف دستان مخلوط کنید و به آرامی روی صورت تان بمالید . سپس این معجون عسل و بادام را با آب گرم بشویید .

 

۵- تمیزکننده روزانه صورت :
مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل با پودر شیر تهیه کنید ، از این محلول به عنوان تمیز کننده مواد آرایش و زدودن کثیفی پوست صورت می توانید استفاده کنید و بعد با آب گرم صورت تان را بشویید .

 

۶-  موهای درخشان :
برای براق کردن موهایتان می توانید مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل به همراه آبلیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم تهیه کنید . طبق معمول با شامپوی همیشگی موهایتان را بشوید و بعد از مخلوط عسل برروی موهایتان بریزید . اجازه دهید موهایتان به صورت نرمال خشک شود ، نیازی به شستن مخلوط عسل از روی موهایتان نیست .
برای داشتن موها و پوست سری سالم می توانید از مخلوط ۱/۲ فنجان عسل و ۲ قاشق سوپخوری روغن زیتون استفاده کنید . موهایتان را با مخلوط عسل آغشته کنید ، سپس پوششی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند . بعد از ۳۰ دقیقه شامپو بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید .

 

۷-  جوهر پوست :
برای سفتی ، نرمی و مرطوب بودن پوست تان می توانید مخلوطی از هسته پوست گرفته شده یک سیب و یک قاشق سوپخوری عسل که در دستگاه مخلوط کن تهیه کرده اید استفاده کنید . آنقدر مخلوط عسل را هم بزنید تا نرم شود و به آرامی روی پوست صورت بمالید و اجازه دهید برای ۱۵ دقیقه باقی بماند . بعد ۱۵ دقیقه مخلوط عسل روی صورتتان را با آب گرم بشویید . با نکات زیبایی گفته شده در بالا می توانید محصولات زیبایی سودمندی را در منزل تهیه کنید .

 

منبع : سایت عسلکده

دسته بندی ها: دانستنی های عسل

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*