شیرینی موزائیکی هویج

زمان آماده سازی
60 دقیقه
میزان دشواری
آسان
وعده غذایی
عصرانه
نوشته شده توسط
ارسال شده در
1 بسته
بیسکوئیت پتی بور
35 گرم
کره
4 قاشق غذا خوری
شکر
1/2 پیمانه
گردو خرد شده
5 عدد کوچک
هویج
1/2 قاشق چای خوری
وانیل
1/2 قاشق چای خوری
پودر دارچین
شیرینی موزائیکی هویج

شیرینی موزائیکی هویج ، یکی از شیرینی های خوشمزه و لذیذ ترکیه ای است که طرز تهیه بسیار آسانی دارد و برای تهیه آن نیازی به فر نیست .
سایت آشپزی و شیرینی پزی آیکابان طرز تهیه شیرینی موزائیکی هویج را آموزش می دهد که عکس و دستور آن را دوست عزیز خانم زکیه محمد زاده ارسال کرده اند .
برای تهیه شیرینی موزائیکی هویج ، ابتدا هویج ها را شسته و پوست می گیریم . سپس آنها را رنده ریز کرده و در تابه ای ریخته و شکر را به آن می افزاییم . تابه را روی حرارت قرار داده و بدون اضافه کردن آب ، کره و هویج را تقت می دهیم تا شکر کاملا به خورد هویج های رنده شده برود و هویج ها نرم شوند .
حالا هویج ها را از تابه خارج کرده و کره را در تابه می ریزیم تا باز شود و بعد کنار می گذاریم تا خنک شود . تا آن زمان بیسکوئیت ساده پتی بور را خرد می کنیم . ( بهتر است بیسکوئیت ها را زیاد خرد نکنید تا در پایان شیرینی شما ظاهر زیباتری داشته باشد )
حالا کره ، بیسکوئیت خرد شده ، کره آب شده ، گردو خرد شده ، وانیل و در صورت تمایل پودر دارچین را به هویج ها اضافه کرده و به آرامی هم می زنیم تا تمامی مواد کاملا باهم ترکیب شوند . فقط دقت کنید تا درحین مخلوط کردن بیسکوئیت ها خردتر نشوند .
سلفون را روی سطح کار باز کرده و مواد شیرینی موزائیکی را روی سلفون ریخته و به صورت رول در می آوریم . شیرینی موزائیکی هویج را به مدت حداقل ۳ ساعت دریخچال قرار می دهیم تا کاملا خودش را بگیرد و سفت شود .
سپس از سلفون جدا کرده و برش می زنیم .
شیرینی موزائیکی هویج را در ظرف مورد نظر قرار داده و با پودر پسته تزئین و با یک فنجان چای سرو می کنیم .

  1. استفاده از پودر دارچین در تهیه شیرینی موزائیکی هویج سلیقه ای است و می توانید در صورت تمایل آن را حذف کنید .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*