ماهی شکم پر

زمان آماده سازی
30 دقیقه
حداکثر زمان پخت
45 دقیقه
میزان دشواری
آسان
مناسب برای
2 نفر
وعده غذایی
نهار و شام
نوشته شده توسط
ارسال شده در
2 تکه
ماهی قزل آلا
1 عدد
پیاز
2 عدد
نارنج
5 شاخه
جعفری
به مقدار لازم
نمک و فلفل
به مقدار لازم
کره آب شده
ماهی شکم پر

امروز طرز تهیه ماهی شکم پر را آموزش می دهیم که در تهیه آن از ماهی قزل آلا استفاده می شود . می توانید ماهی را هم به صورت درسته طبخ کنید و یا اینکه اگر ماهی شما بزرگ است می توانید آن را به چند تکه تقسیم کرده و به اندازه دلخواه این غذای خوشمزه را تهیه کنید .
برای از بین بردن بوی زهم ماهی و طعم دار کردن ماهی هم روش های متفاوتی وجود دارد که بهترین روش قرار دادن ماهی در شیر است . با این روش هم بوی زهم ماهی گرفته شده و هم ماهی نرم تر و خوش بافت تر می شود .

سایت آشپزی آیکابان طرز تهیه ماهی شکم پر را آموزش می دهد .
برای تهیه ماهی شکم پر ابتدا داخل شکم ماهی را تمیز کرده و ماهی را خوب می شوییم . در صورت تمایل می توانید دم و سر ماهی را هم جدا کنید ولی اگر قرار است ماهی را به صورت درسته سرو کنید بهتر است سر و دم آن جدا نشود .
اگر ماهی یخ زده باشد ، آن را در شیر قرار می دهیم تا یخ آن آب شود . سپس آن را آبکشی کرده و روی ماهی چند برش زده و سپس آن را در ترکیب پیاز خلال شده ، سیر رنده شده ، نمک ، فلفل ، زردچوبه و آب نارنج یا لیمو قرار می دهیم و روی ظرف را با سلفون می پوشانیم تا به مدت ۳ تا ۴ ساعت در این مواد بماند و طعم بگیرد .
حالا ورقه فویل را باز کرده و با مقداری کره آب شده چرب می کنیم . سپس روی فویل حلقه های پیاز ، لیمو و یا نارنج ورقه شده قرار داه و تکه های ماهی را روی فویل قرار می دهیم . داخل شکم ماهی را هم با حلقه های پیاز ، لیمو و برگ جعفری پر کرده و دوباره روی پوست ماهی را هم با کره آب شده چرب کرده ، کمی نمک و فلفل زده ، دوباره حلقه های نارنج را روی آن قرار داده و بعد فویل را می بندیم . به صورتی که کاملا تمام ماهی پوشانده شده و به هیچ عنوان هوایی وارد فویل نشود .
حالا ماهی ها را روی میله های وسط فر قرار می دهیم تا به مدت ۴۵ دقیقه بپزد و مغز پخت شود .
سپس ماهی را از فویل خارج کرده و در ظرف مورد نظر می چینیم .
ماهی شکم پر را با شوید پلو سرو می کنیم .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*