ترشی فلفل

زمان آماده سازی
60 دقیقه
میزان دشواری
آسان
وعده غذایی
نهار و شام
نوشته شده توسط
ارسال شده در
500 گرم
فلفل سبز
1 بوته
سیر
5 شاخه
ترخون
5 شاخه
ریحان
1 L
سرکه
به مقدار لازم
نمک
ترشی فلفل

ترشی فلفل یکی از خوشمزه ترین و پر طرفدارترین انواع ترشی است که هم در آشپزی کاربرد زیادی دارد و هم در کنار انواع غذا سرو می شود .
سایت آشپزی آیکابان طرز تهیه ترشی فلفل سبز را آموزش می دهد .
برای تهیه ترشی فلفل ، ابتدا آب را با مقداری نمک مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید . سپس اجازه می دهیم تا خنک شود .
فلفل های سالم را جدا کرده و می شوییم . سپس آنها را به مدت ۳ روز در آب نمک جوشیده و سرد شده قرار می دهیم تا بماند و تندی و تلخی زیاد آن گرفته شود .
بعد از سه روز فلفل ها را آبکش کرده و کنار می گذاریم تا آب آن کاملا برود و خشک شود .
سیرها را پوست گرفته و حبه می کنیم . ریحان و ترخون را نیز پاک کرده ، شسته وکنار می گذاریم تا خشک شوند .
بطری های شسیشه ای را انتخاب کرده و فلفل ها ، سیر و سبزی معطر را به صورت مرتب و ردیفی داخل بطری ریخته و سپس روی بطری را با سرکه پر می کنیم و به مدت یک روز درب ترشی فلفل را باز گذاشته و سپس درب آن را محکم بسته و اجازه می دهیم تا ترشی فلفل ما به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز بماند و آماده شود .
خواص فلفل سبز :
درفلفل ماده ای به نام کاپساسین موجود است که باعث گرم شدن آن می شود . البته با اینکه فلفل گیاه تندی است ولی به دلیل وجود کاپساسین در آن درجه حرارت بدن کاهش می یابد و به این دلیل است که مردم مناطق گرم و جنوبی تمایل زیادی به مصرف این گیاه تند دارند .
مصرف فلفل باعث تقویت و افزایش اشتها می شود .
فلفل خاصیت ضد سرطانی نیز دارد . چرا که کاپساسین موجود در فلفل ، به عنوان یک ترکیب ضد سرطانی عمل کرده و از فعالیت ترکیبات سرطان زا در بدن جلو گیری می کند و هم چنین مانع از تشکیل و رشد تومورهای بدخیم در بدن می شود .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*