کباب تابه ای دو رنگ

زمان آماده سازی
30 دقیقه
حداکثر زمان پخت
6 دقیقه
میزان دشواری
آسان
مناسب برای
3 نفر
وعده غذایی
نهار و شام
نوشته شده توسط
ارسال شده در
200 گرم
گوشت چرخ کرده قرمز
200 گرم
گوشت مرغ چرخ شده
2 عدد
پیاز
6 عدد کوچک
گوجه فرنگي
2 قاشق غذا خوری
زعفران دم کرده
به مقدار لازم
نمک و فلفل
کباب تابه ای دو رنگ

کباب یکی از غذاهای خوشمزه است که بین ما ایرانی ها طرفداران زیادی دارد . یکی از انواع کباب ، کباب تابه ای دو رنگ است که طرز تهیه ساده ای دارد و می توان به راحتی آن را در منزل تهیه و سرو کرد .
کباب تابه ای دو رنگ عطر و طعم بسیار لذیذی دارد و برای تهیه آن به گوشت مرغ چرخ شده و گوشت قرمز چرخ شده نیاز است .
سایت آشپزی آیکابان طرز تهیه کباب تابه ای دو رنگ را آموزش می دهد .
برای تهیه کباب تابه ای دو رنگ ، ابتدا دو عدد پیاز را به صورت جداگانه در دو کاسه رنده می کنیم . نیازی به گرفتن کامل آب پیاز نیست چرا که کباب با آب پیاز کاملا پخته و مغز پخت می شود و هم چین بافت نرمی هم پیدا می کند . ولی وقتی آب پیاز به طور کامل گرفته می شود کباب ها کمی خشک تر می شوند . سپس به آنها نمک ، فلفل و در صورت تمایل زعفران آب شده اضافه می کنیم . حالا به یک کاسه گوشت چرخ کرده قرمز ( بهتر است ترکیب گوشت گوساله و گوسفند باشد ) و به دیگری گوشت مرغ چرخ کرده را اضافه کرده و هر کدام را به طور جداگانه کاملا ورز می دهیم تا تمامی مواد باهم ترکیب شود و بعد به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار می دهیم .
حالا کف تابه را کمی چرب کرده و بعد از گوشت مرغ به اندازه یک نارنگی برداشته و به صورت نوار باریک کف تابه پهن می کنیم . سپس دست را کمی چرب کرده و از گوشت قرمز نیز به اندازه یک نارنگی برداشته و کنار گوشت مرغ به صورت نواری پهن می کنیم به طوری که کاملا به هم بچسبند . این کار را ادامه می دهیم تا هر دو گوشت تمام شود .
سپس دست را کمی خیس کرده و روی گوشت های چرخ کرده می کشیم تا کاملا به هم بچسبند .
حالا در تابه را بسته و روی حرارت قرار می دهیم تا با حرارت ملایم بپزد و آب بیاندازد . بعد از اینکه کباب تابه ای دو رنگ با آب خود گوشت و پیاز پخت و خشک شد ، با یک چاقو و یا کاردک کباب ها را برش زده و به آرامی آن را بر می گردانیم . کمی کره آب شده روی کباب ها می مالیم و سپس گوجه ها را نیز داخل تابه چیده و در ب تابه را می بندیم تا طرف دیگر کباب ها نیز بپزند و گوجه ها نیز نرم شوند .
سپس کباب تابه ای دو رنگ را در ظرف مورد نظر چیده و با برنج زعفرانی سرو می کنیم .

  1. بهتر است قطر کباب ها بیشتر ا یک سانت نباشد چرا که کباب تابه ای در حین پخت آب می اندازد و کمی جمع می شود .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*