کرم موکا

زمان آماده سازی
10 دقیقه
حداکثر زمان پخت
10 دقیقه
میزان دشواری
آسان
مناسب برای
4 نفر
وعده غذایی
دسر
نوشته شده توسط
ارسال شده در
2 پیمانه
شیر
1/2 پیمانه
آب سرد
1 بسته
خامه صبحانه
2 بسته
قهوه فوری
120 گرم
شکلات تلخ
2 قاشق غذا خوری
پودر ژلاتین
کرم موکا

امروز می خواهیم طرز تهیه یک دسر بسیار خوشمزه و در عین حال بسیار ساده را آموزش دهیم که یک گزینه مناسب برای افراد عاشق شکلات و قهوه است . نام این دسر کرم موکا است که طعم فوق العاده ای دارد و برای تهیه آن نیز نیاز به مهارت خاصی وجود ندارد .
سایت آشپزی و شیرینی پزی آیکابان طرز تهیه کرم موکا را آموزش می دهد .
برای تهیه کرم موکا ، ابتدا پودر ژلاتین را با نصف پیمانه آب سرد مخلوط کرده و روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری قرار می دهیم تا به روش بن ماری پودر ژلاتین در آب حل شده و مایع شفافی به دست آید و بعد زیر حرارت را خاموش می کنیم .
یک بسته خامه صبحانه را داخل شیر جوش ریخته و روی حرارت قرار می دهیم تا کمی به جوش آید . سپس پودر قهوه فوری ، شکلات تلخ خرد شده و در صورت تمایل نصف پیمانه شکر ( من شکر را حذف کردم چون می خواستم طعم قهوه و شکلات در کرم موکا مشخص باشد ) را اضافه کرده و دو دقیقه به صورت مداوم هم می زنیم تا شکلات در خامه حل شده و مایع یک دست نسبتا غلیظی حاصل شود .
سپس شیرجوش را از روی حرارت برداشته و شیر را هم اضافه کرده و هم می زنیم تا تمامی مواد کاملا باهم ترکیب شوند . بعد از اینکه مایع کرم موکا کمی خنک شد ، پودر ژلاتین حل شده در آب را هم اضافه کرده و بعد کرم را از صافی رد می کنیم تا اگر تکه های شکلات و یا پودر ژلاتین حل نشده باقی مانده باشد ، از کرم موکا جدا شود .
سپس کف قالب مورد نظر را چرب کرده و کرم موکا را داخل قالب ریخته و آن را به مدت ۴ تا ۵ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد .
سپس با یک چاقو ، کرم موکا را از دیواره قالب جدا کرده و در ظرف مورد نظر بر می گردانیم .

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*