مصرف شیر تازه در سه ماه آخر بارداری

مصرف شیر تازه در سه ماه آخر بارداری :
ماست ، لبنیات و شیر تازه ، مواد بسیار مهم و مغذی برای دوران بارداری است . لبنیات و ماست ۲۸ درصد از نیاز به کلسیم و پروتئین و فیبر و مواد معدنی و ویتامین‌ها را تامین می‌کند . محصولات لبنی میزان بسیار زیادی از احتیاجات غذایی را برآورده می‌کند ، به خصوص کلسیم و پروتئین که در بدن مادر ذخیره می‌شود ، برای استخوان سازی بدن جنین لازم می باشد .
کلسیم ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان و دندان است و در صورتی که کلسیم دربدن مادر کافی نباشد ، جنین از کلسیم استخوان‌های مادر استفاده می‌کند که باعث می‌شود مادر در آینده دچار پوکی استخوان گردد .
هر زن باردار حداقل روزانه باید یک لیوان شیر بخورد و در صورتی که از مزه شیر راضی نیست می‌تواند به صورت شیر کاکائو و یا با ریختن در سوپ یا هر روش دیگر آن را مصرف نماید .
آن دسته از مادرانی که مشکل گوارشی دارند و شیر برایشان قابل تحمل نیست ، می‌توانند معادل آن یعنی یک فنجان ، ماست یا پنیر مصرف کنند .
بستنی هم به علت داشتن شیر منبع خوبی از کلسیم است اما از آنجایی که زن باردار باید معادل یک فنجان و نیم از  آن را مصرف کند و بستنی سرشار از شکر است برای سلامت مادر ضرر دارد و باید توجه داشت زیاد از  اندازه مصرف نشود .
و همچنین مصرف شیر باعث شاداب تر شدن پوست جنین شده و کلسیم و فسفر باعث بهتر شدن لطافت پوست می گردد . بنابراین مصرف شیر می تواند روی زیبایی جنین شما نیز  اثرگذار  باشد .

 

رابطه وزن جنین و مصرف شیر
نتایج بررسی های اخیر انجام شده نشان داد ، که مصرف شیر بیش از ۳ لیوان در روز با وزن گیری جنین در ۳ ماهه سوم بارداری رابطه مستقیم دارد . وزن هنگام تولد این نوزادان حدود ۱۳۵ گرم بیشتر از نوزادانی بود که مادران آنها در طول بارداری شیر مصرف نکرده اند یا مقدار مصرف شیر آنها محدود به یک لیوان بوده است . همچنین اندازه دور سر این نوزادان بیشتر از دیگر نوزادان بوده است . البته مصرف شیر توسط مادر بر رشد قدی جنین تاثیر نداشته است .
دسته بندی ها: بارداری

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است ، شما اولین نفر باشید !

پاسخ دهید

توجه: نظرات مدیریت سایت تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف نظرات ارسالی توسط کاربران خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه پیام مورد نظر دارای کلمات رکیک و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین سایت باشد .

آدرس پست الکترونیک شما هرگز منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری با * نشانه گذاری شده اند

*
*