قوانین

قوانین سایت آیکابان :
 1. وب‌ سایت آشپزی آیکابان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ، مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی و قوانین جرایم اینترنتی فعالیت می‌کند .
 2. استفاده از کلمات یا تصاویر ناپسند و نامناسب در پروفایل کاربر ( شامل نام کاربری، آواتار و … ) همچنین در نوشته ها و ارسال نظرات تحت هیچ شرایطی مجاز نیست .
 3. استفاده از محتویات سایت آشپزی آیکابان ( متن دستورات پخت ، عکس ، صوت و ویدئو ) فقط با ذکر منبع بلامانع است و کپی ، پخش ، استفاده یا انتشار هر یک از موارد مذکور بدون ذکر منبع ممنوع است .
 4. نمایش مطالب و انتشار دستورات غذایی ارسال شده توسط هر یک از اعضا در سایت آیکابان به معنی تائید آن نمی باشد و مسئولیت آن بر عهده شخص نویسنده مطلب می باشد و لزوماً مورد تایید مدیریت سایت نمی باشد .
 5. از آنجایی که مدیریت سایت آشپزی آیکابان نیز می تواند نظرات ارسالی اعضا را ویرایش ، حذف و تایید کند. اما وظیفه اصلی این کار بر عهده خود اعضا می باشد .
 6. مدیریت آیکابان تا آنجا که بتواند از ویرایش یا حذف مطالب ارسالی توسط اعضا خودداری خواهد کرد ، مگر اینکه مطلب مورد نظر دارای کلمات رکیک ، محتوای ضد جمهوری اسلامی ایران  و مغایر با محدوده تعیین شده در قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. همچنین مطالبی که توسط اعضا با نام مستعار درج می گردد در صورتی که دارای بار حقوقی باشد ، ویرایش یا حذف خواهد شد .
 7. مدیران سایت آیکابان از بین افرادی که با نام حقیقی در سایت ثبت نام کرده اند و در سایت هستند انتخاب می گردند .
 8. توهین به هر شخص ، نژاد ، قوم ، لهجه و زبان در این سایت ممنوع می باشد و در صورت مشاهده کاربر محروم و Ip آن مسدود خواهد شد .
 9. خودداری از بحث های تفرقه انگیز بین اقوام بزرگوار ایرانی و طرح مطالبی که باعث ایجاد تنش در بین اعضای سایت می شود اجتناب گردد .
 10. برای ثبت نام و فعالیت در سایت آیکابان هر شخصی با هر زبان ، نژاد و محل سکونتی آزاد است ؛ زبان نوشتاری سایت فارسی است .
 11. تمامی اعضا باید دقت کافی را برای نگه داری از گذرواژه (رمز ورود،پسورد)خود داشته باشند .
 12. سایت آشپزی آیکابان در مورد حفظ و نگهداری مطالب ارسالی و اطلاعات هر یک از کاربران هیچ ضمانتی نمی دهد ولی تمامی سعی خود را برای نگه داری اطلاعات کاربران خواهد نمود .
 13. منتشر کردن شایعات یا اخبار غیر رسمی در سایت ممنوع است .
 14. در صورتی که کاربران پیام های خصوصی رکیک دریافت کنند باید ارسال کننده پیام را در لیست سیاه قرار دهند. و نباید پبام های خصوصی افراد دیگر  را در قسمتهای عمومی سایت قرار دهند چرا که این کار تخلف محسوب می گردد و اکانت شخص منتشر کننده نیز مسدود خواهد شد .
 15. احترام به کاربران و مدیران سایت، حفظ روحیه دوستی و رعایت حقوق دیگران، شرط ادامه فعالیت در یک محیط عمومی مجازی است .
 16. مطالب کپی شده از دیگر سایت ها را حتما به صورت خلاصه شده و با ذکر دقیق منبع دقیق نقل کنید .
 17. لطفا از توهین، تهمت و مسخره کردن دیگران به هر شیوه و نحو جداً خودداری نمایید . توصیه می شود انرژی و توان خود را به جای نفی دیگران، صرف اثبات خودتان نمایید. با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سایت آیکابان و دستورالعمل هایی که در آینده به آنها اضافه خواهد شد بتوانیم رضایت تمام  شما کاربر عزیز  و همراهان گرامی را جلب کنیم .

در صورتی که شخصی از قوانین سایت خارج گردد نام کاربری ایشان مسدود خواهد شد .

 تغییر در این مرامنامه، از طریق همین صفحه به اطلاع کاربران محترم خواهد رسید .